Oznam - covid - omikrón

Návrh opatrení proti SARS-CoV-2 (variant Omikron) schváleného uznesením vlády SR č. 29/2022 zo dňa 12.1.2022 a vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva SR zverejnených dňa 17. 1. 2022. Manuál je aktualizovaný k 19. 1. 2022 z dôvodu vydania nových vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva

Čítať ďalej…

Venujete škole 2 percentá z vašich daní

Vážení rodičia a priatelia školy, dovoľte mi, prosím, požiadať Vás o podporu poukázaním 2% z Vašich daní za rok 2021. Už desať rokov robíme všetko preto, aby sme poskytli talentovaným deťom a dospelým kvalitné umelecké vzdelávanie. V duchu nášho motta „Umenie, radosť, hra“ sa snažíme našim žiakom vytvoriť kreatívne, bezpečné a srdečné prostredie, v ktorom môžu naplno rozvinúť svoj talent . Prostredie do ktorého sa budú rady vracať. Všetky aktivity, ktoré pre naše šikovné deti a dospelých robíme, robíme s plným nasadením, poctivo a s láskou. Aby sme tak mohli robiť aj naďalej, prosím Vás o Vašu podporu poukázaním 2% z Vašich daní za rok 2021.

Čítať ďalej…

Oznam o obnovení vyučovania

Od 10.01.2022 bude SZUŠ Výtvarný ateliér LADON realizovať vyučovanie prezenčnou formou.

Čítať ďalej…

5.hodina zimnej online školy - inovať na okne

Inovať. Taká pekné slovenské slovo, ktorého význam dnes pozná čoraz menej ľudí. Čo vlastne znamená? Inovať je synonymom pre námrazu, ktorá sa vytvára na stromoch. Je to vlastne zamrznutá vodná para v tvare ihličiek, kyprá, biela kryštalická štruktúra vody, vznikajúca pri silných mrazoch a zároveň vysokej vlhkosti vzduchu až hmle. Vzniká pri odparovaní sa vody z predmetov, ktoré boli pôvodne teplejšie ako prudko sa ochladzujúce okolie. Spája sa s tuhou zimou a vianočnou atmosférou. No a práve takúto inovatku na okne aj s fešáckym závesom si dnes vyrobíme. Hor sa do tvorenia!

Čítať ďalej…

ŠKOLSKÝ KALENDÁR 2022 V PREDAJI

Včera sme z tlačiarne vyzdvihli ešte teplé novučičké školské kalendáre. Tohtoročné sú viac než špeciálne. Na ich stránkach nájdete reprezentatívny výber prác za desať rokov existencie školy. Je to pre nás veľmi srdcová záležitosť, preto dúfame, že vám budú kalendáre na stenách robiť radosť.

Čítať ďalej…

4.hodina zimnej online školy - zimná mozaika

Pýtate sa čo je to vlastne mozaika? Mozaika je obraz, ktorý je vytvorený z malých kúskov - štvorčekov alebo obdĺžnikov. Mozaika v minulosti zdobila napríklad podlahu alebo steny. Vieme ju vidieť v kostoloch, historických budovách, kúpeľoch, alebo v múzeách,… Tými malými kúskami boli buď kamienky alebo farebné sklo, neskôr keramika alebo dlaždice. My si ju vytvoríme na výkrese a naše kúsky budú z papiera.

Čítať ďalej…

3. hodina zimnej online školy - zimné pexeso

Zimný prázdninový čas je ideálny aj na to, aby ste čas doma využili na pokojnú a pritom zábavnú hru s vašou sestrou, bratom, mamkou, ockom či so starými rodičmi alebo kamarátmi. Určite ste sa už niekedy hrali s pexesom. Toto pexeso bude však veľmi jedinečné !

Čítať ďalej…

Vyhlasujeme súťaž "Môj autoportrét"

Nakresli, namaľuj seba ako maliara/maliarku v svojom ateliéri Ako bude vyzerať tvoj ateliér, aké tam budeš mať farby, stojan, čo budeš mať oblečené. Mnoho slovenských a aj zahraničných maliarov aspoň raz kreslilo alebo maľovalo seba. Súťažíme o lákavé ceny! Viac informácii v článku.

Čítať ďalej…

2.hodina zimnej online školy - čarovná palica Deda Mráza

Snívali ste niekedy mať čarovné žezlo, s ktorým zasnežíte všetky stromy a kopce na ktoré ukážete alebo s ktorým namaľujete ľadovú námrazu na okná domčekov ? Inšpirujte sa videopostupom a vytvorte si svoju vlastnú magickú palicu.

Čítať ďalej…

1.hodina zimnej školy online - dedinka elfov

Niekde ďaleko, kde sa preplietajú lúky a kopce stojí dedinka, v ktorej žijú elfovia. V dedine žije len jeden elfský architekt a tak sú všetky domčeky rovnaké. Keďže sú elfovia veľmi kreatívni, svoje obydlia si vyzdobili každý po svojom. Strechy pestrých farieb a vzorov pri svetle mesiaca lákajú do dedinky lesné tvory na šibalstvá. Postup nájdete v príspevku.

Čítať ďalej…