Ďakujeme za veľký záujem a nadšenie, s ktorým ste sa pustili do výtvarnej doma. Galériu s výtvormi z prvého dňa zverejníme v priebehu dneška tu na Faceboooku. POKRAČUJEME!

TÉMA NA UTOROK: Pexeso - vytvorte si originálne pexeso, ktoré nemá nikto na svete!

 Pexeso je druh kartovej hry, pri ktorej je potrebná hlavne pamäť. Názov "Pexeso" je česká skratka vytvorená zo súslovia PEKELNĚ SE SOUSTŘEĎ. Pravidlá: Hracie karty môžu mať ľubovolné symboly. Každý symbol je spárovaný, teda vždy existujú dve karty s rovnakým symbolom. Pri hre sú karty obrátené symbolmi dolu. Každý hráč obracia v jednom kole dve karty, ak majú rovnaký symbol, odloží si ich a pokračuje v obracaní ďalších dvoch, ak nie sú rovnaké, obrátia sa naspäť a pokračuje ďalší hráč. Keď sú všetky zhodné symboly nájdené a teda sú obrátené všetky karty, vyhráva ten hráč, ktorý má odložených najviac kariet (našiel najviac zhodných dvojíc). (zdroj Wikipédia)


 DETI OD 4 DO 10 ROKOV
Vašou úlohou je narysovať (menším určite radi pomôžu rodičia alebo starší súrodenci) na pevnejší papier/výkres 6 x 6 štvorcov vo veľkosti 6,5 cm x 6,5 cm alebo obdĺžnikov vo veľkosti 4,5 cm x 6 cm. Celkovo vytvoríte 24 obrázkov. Téma pexesa môže byť ľubovoľná, napr. ovocie, zelenina, hrady, autá, zvieratká v lese, domáce zvieratká, dinosaury, postavičky... Ale pozor! Každý symbol musíte nakresliť 2x! Po nakreslení už len stačí štvorčeky nastrihať a môžete sa hrať.  Zvoľte techniku kresby - použite to, čo máte doma: ceruzky, pastelky atď.

DETI OD 10 ROKOV AŽ DOSPELÍ
Zadanie pre starších je rovnaké, ako pre menších. Fantázii sa medze nekladú, vyhrajte sa s námetom a detailami! Čo sa týka materiálu, opäť použite to, čo máte doma - ceruzky, pastelky, kto si trúfate, môžete urobiť pexeso tušom a pierkom alebo tenučkou fixkou.

Tešíme sa na vaše krásne pexesá! Odfoťte hotové pexeso a/lebo seba v akcii, ako sa hráte a pridajte fotky do komentára a/lebo nám ich pošlite na vytvarnadoma@gmail.com. Nezabudnite sa podpísať a uviesť svoj vek.

©️ Tému pre vás pripravila Alexandra Puchovská.

Ak by ste mali akékoľvek otázky, píšte nám na fb, na atelier.ladon@gmail.com alebo na vytvarnadoma@gmail.com.Späť