Ďakujeme za vaše krásne hlavičky - portrétiky. Vidno, že ste sa vybláznili a téma vás bavila! Galériu s výtvormi zo štvrtého dňa zverejníme v priebehu dneška tu na Faceboooku. POKRAČUJEME!

Ak ste náhodou nestihli splniť nejaké doterajšie zadanie, alebo máte chuť si ho vytvoriť znovu, pustite sa do toho! Svoje výtvory nám pokojne posielajte aj "oneskorene", vieme, že školských úloh a iných povinností máte veľa. Budeme sa tešiť a dodatočne ich zverejníme v galérii! 

TÉMA NA PIATOK: Postavička z konárikov inšpirovaná Albertom Giacomettim.

Alberto Giacometti bol švajčiarsky sochár, maliar a grafik. Jeho sochy často stáli osamote, niekedy v skupinách. Sochár svoju charakteristickú črtu dosahoval hlavne výrazným stenčením proporcií. Snažil sa obrazne povedané dostať na dreň ľudí, ktorých zobrazoval, k ich podstate, možno až k podstate ľudského pokolenia. Na Youtube je niekoľko zaujímavých dokumentov o Giacomettim a jeho tvorbe, kto má chuť, zadívajte sa, je to veľmi zaujímavé! 

Ukazujúci muž, zdroj: https://www.tate.org.uk/art/artists/alberto-giacometti-1159 

DETI OD 4 DO 10 ROKOV
Vašou úlohou je z konárikov, ktoré nazbierate pri prechádzke (nesmú byť veľmi suché) poskladať postavu. Vytvorte postavičku baletky, bojovníka, rytiera, princezničky alebo len chlapčeka či dievčatka. Fantázii sa medze nekladú! Postup tvorby nájdete nafotený krok po kroku na konci príspevku. Tentokrát využijete kombinovanú techniku. Budete potrebovať nožnice, staré noviny alebo tenší papier, lepidlo, papierovú lepiacu pásku, vlnu a kartónik na vlásky, temperové alebo akrylové farby (podľa toho, aké máte doma).Táto téma je trošku náročnejšia na spracovanie, ale určite vám radi pomôžu rodičia alebo starší súrodenci.

DETI OD 10 ROKOV AŽ DOSPELÍ
Zadanie je pre vás rovnaké ako pre menších. Môžete sa pokúsiť viac vyhrať s oblečením, výrazom tváre postavičky alebo inými detailmi. Môžete tiež skúsiť vytvoriť nejakú dvojicu - baletka a baleťák, kráľovná a kráľ, Rómeo a Júlia, či skupinu postavičiek - futbaloví tím, hudobná skupina atď.

Keď pôjdete vonku na prechádzku, prosím dbajte na svoje bezpečie, zvýšenú opatrnosť a rešpektujte aktuálne nariadenia vlády. Noste RÚŠKO a rukavice, poriadne a pravidelne si umývajte ruky.

Úloha je zámerne trošku prácnejšia - máte na ňu celý víkend, viac času - môžete sa teda vyhrať s detailami. V piatok má byť krásne počasie, tak skúste načerpať sily na slniečku. Prajeme príjemnú tvorivú zábavu! 

©️ Tému pre vás pripravila Alexandra Puchovská.

Tešíme sa na vaše krásne postavičky! Hotové výtvory odfoťte a pridajte do komentára a/lebo nám ich pošlite na vytvarnadoma@gmail.com. Nezabudnite sa podpísať a uviesť svoj vek.

Ak by ste mali akékoľvek otázky, píšte nám na fb, na atelier.ladon@gmail.com alebo na vytvarnadoma@gmail.com.

Späť