Ďakujeme za vaše krásne pohľady z okna, fantazijné aj spomienkové pohľady. Vynadívali sme sa na ne a veľmi sa nimi potešili! Galériu s výtvormi z tretieho dňa zverejníme v priebehu dneška tu na Faceboooku. POKRAČUJEME! 

TÉMA NA ŠTVRTOK: Portrét inšpirovaný Giuseppem Arcimboldom.

Giuseppe Arcimboldo bol taliansky maliar, kresliar a návrhár pôsobiaci aj v Rakúsku a v Čechách. Jeho najslávnejšími dielami sú série tzv. kompozitných hláv alebo portrétov (taliansky "teste composite"), ktoré vznikli invenčným spojením rozličných realisticky namaľovaných objektov (napr. jedla, ovocia, kvetov alebo iných prírodných, či ľuďmi vytvorených objektov). (zdroj Wikipédia)


Giuseppe Arcimboldo (1527 - 1593) - Kvetinové zátišie, zdroj: https://wikioo.org/cs/paintings.php?refarticle=8XXCL5&titlepainting=Floral+Still+LIfe&artistname=Giuseppe+Arcimboldo


Giuseppe Arcimboldo (1527 - 1593) - Knihovník, zdroj: https://wikioo.org/cs/paintings.php?refarticle=8BWLK7&titlepainting=The+Librarian&artistname=Giuseppe+Arcimboldo


DETI OD 4 DO 10 ROKOV
Vašou úlohou je nakresliť/namaľovať portrét (teda hlavičku) a namiesto vlasov nakresliť ovocie, zeleninku, jedlo, ktoré máte radi. Takisto postupujte s oblečením. Stačí keď zobrazíte človiečika po plecia, prípadne po hruď. Môžete portrét zamerať tematicky - ovocie, zelenina, knihy, zvieratká -
fantázii sa medze nekladú!  Kto vie dobre narábať s nožnicami, môže ovocie, zeleninu atď. povystrihovať z časopisov a nalepiť na hlavu a telo. Techniku teda využite kresbu alebo maľbu, opäť použite materiál, ktorý máte doma (ceruzky, pastelky, vodovky, pastel atď.), prípadne použite techniku koláže, ku ktorej budete potrebovať ešte navyše časopisy, lepidlo a nožničky.

DETI OD 10 ROKOV AŽ DOSPELÍ
Vaše zadanie je rovnaké ako pre maličkých. Taktiež využite techniku kresby, maľby či koláže - ak máte chuť, skúste techniky napríklad skombinovať alebo využiť nejaký pokročilejší typ materiálu (tuš, akvarel apod.).


©️ Tému pre vás pripravila Alexandra Puchovská.

Tešíme sa na vaše krásne kresby, maľby a koláže! Hotové obrázky odfoťte a pridajte do komentára a/lebo nám ich pošlite na vytvarnadoma@gmail.com. Nezabudnite sa podpísať a uviesť svoj vek.

Ak by ste mali akékoľvek otázky, píšte nám na fb, na atelier.ladon@gmail.com alebo na vytvarnadoma@gmail.com.


Späť