Ďakujeme za vaše krásne pexesá, dúfame, že vás bavilo ich vytvárať a hrať sa s nimi. Galériu s výtvormi z druhého dňa zverejníme v priebehu dneška tu na Faceboooku. POKRAČUJEME! 

TÉMA NA STREDU: Pohľad z môjho okna. PODTÉMA: Čo by som chcel/a vidieť z okna, aký pekný pohľad z okna si pamätám z dovolenky, z okna u babky apod.

Dnes, keď väčšinu času trávime doma a von chodíme iba minimálne sa často pristihneme, ako sa pozeráme z okna a pozorujeme, čo sa tam deje. Práve tento pohľad vo svojej tvorbe často zobrazovali svetoví umelci ako napríklad Henri Matisse, Albín Brunovský, Max Švabinský, Eugen Nevan a ďalší. Ich diela nájdete priložené na konci príspevku. V súčastnosti sú možno naše pohľady z okna trochu menej poetické, ale vždy sa dajú výtvarne spracovať! Pár takýchto súčasných pohľadov nájdete na konci príspevku.

DETI OD 4 DO 10 ROKOV
Vašou úlohou je čo najvernejšie zobraziť pohľad z vášho okna alebo vysnívaný pohľad. Využite techniku kresby alebo maľby, použite to čo máte doma - ceruzky, pastelky, vodové, temperové alebo akrylové farby, suchý a mastný pastel atď.

DETI OD 10 ROKOV AŽ DOSPELÍ
Vašou úlohou je čo najvernejšie zobraziť pohľad z vášho okna alebo váš vysnívaný pohľad či pohľad, ktorý sa vám uchoval v spomienkach. Využite rovnaké techniky, ako sú popísané v zadaní pre menších. Navyše pridajte tieňovanie a pokúste sa o väčšiu rozmanitosť výtvarného materiálu, napríklad kresbu tušom, kombináciu kresby a maľby - skrátka, fantázii sa medze nekladú!

Kto sa pripravuje na talentové skúšky, zopakujte si základy perspektívy, tieňovanie, nezabúdajte na dodržovanie proporcií a správnej kompozície.

Tešíme sa na vaše krásne kresby a maľby! Hotové obrázky odfoťte a pridajte do komentára a/lebo nám ich pošlite na vytvarnadoma@gmail.com. Nezabudnite sa podpísať a uviesť svoj vek.

©️ Tému pre vás pripravila Alexandra Puchovská.

Ak by ste mali akékoľvek otázky, píšte nám na fb, na atelier.ladon@gmail.com alebo na vytvarnadoma@gmail.com.

Eugen Nevan (1914 – 1967) - Pohľad z okna, zdroj: https://www.dartesro.sk/?act=dielo-katalog&dielo=7584Henri Matisse (1869 - 1954) - Otvorené okno, zdroj: https://www.wikiwand.com/en/The_Open_Window_(Matisse) 


Henri Matisse (1869 - 1954) - Okno v Tangieri, zdroj: https://www.wikiwand.com/en/Window_at_TangierMax Švabinský (1873 - 1962) - Pohľad z okna, zdroj: https://www.webumenia.sk/en/dielo/SVK:SGB.G_35

 

 

Späť