POZOR!!! VÝSTAVA A SÚŤAŽ!!!

Ďakujeme za krásne tieňohry. Galériu s výtvormi zo štvrtka zverejníme v priebehu dneška na Facebooku a budúceho týždňa na stránke.

TÉMA NA PIATOK: Urob si doma výstavu (spojená so súťažou).

Už 7 týždňov sme s vami formou online vyučovania. Bolo vám prezentovaných vyše 30 tém – zadaní. Mnohí z vás sa zapojili a vytvorili množstvo nádherných výtvarných prác. Veľmi nás to teší a veríme, že aj vás táto výtvarná tvorba teší a obohacuje. Preto je dnešná téma taká sviatočná - Urob si doma vlastnú výstavu.

PRE VŠETKY VEKOVÉ SKUPINY
Materiál: špagát, nožnice, papier, pastelky, fixky a dobroty na pohostenie.

V tomto čase by sme v škole pripravovali výstavy vašich prác. S prípravou výstav je spojená aj vernisáž. Vernisáž je slávnostné otváranie, otvorenie výstavy výtvarného umenia (Slovník slovenského jazyka). Okrem toho vždy pripravíme plagátik/pozvánku, aby ste vedeli vy a aj vaši rodičia, kamaráti, blízka rodina, kedy, kde a o koľkej bude výstava.

Preto si skús premyslieť, kde urobíš výstavu svojich prác. Či to bude v tvojej izbe, v obývačke, prípadne keď bude teplo a máš možnosť, tak v záhrade. Začni vymýšľať plagát/pozvánku. Text si môžeš upraviť podľa seba, napríklad:
Milí rodičia a blízka rodina,
Dňa 2.5. v mojej detskej izbe o 16:00 bude výstava mojich výtvarných prác.
Výstava bude spojená s vernisážou a malým pohostením.
Všetci ste vítaní.
Váš/a ...... :)
Pozvánku všetkým odovzdaj!

A začíname s inštalovaním výtvarných prác. K tomu potrebuješ dva-tri pevné body, kde pripevníš-uviažeš špagát a s pomocou dospelého ho natiahneš. Môže to byť polica, lampa, strom v záhrade. Keď máš špagát natiahnutý, štipcami alebo kancelárskymi spinkami pripevni obrázky, ktoré si doteraz vytvoril počas online vyučovania.

Potom priprav drobné pohostenie (sladké, slané, ovocie či niečo na pitie). A výstava s vernisážou môže začať! Môžete sa aj slávnostne obliecť, aby to bola ozajstná slávnosť. Všetkých pekne privítaj a porozprávaj o prácach, ktoré si urobil a pozvi ich, aby si výstavu pozreli a ponúkli sa občerstvením.

Pošlite nám fotky z vašej krásnej výstavy a vernisáže. Bude ich vyhodnocovať nezávislá porota a tri ocenené deti dostanú od nás pekné ceny - kvalitný výtvarný materiál. Vyhodnotenie bude zverejnené 16. mája. Fotky pridajte do komentára a/lebo nám ich pošlite na vytvarnadoma@gmail.com. Nezabudnite sa podpísať a uviesť svoj vek.

©️ Tému pre vás pripravila Alexandra Puchovská.

Ak by ste mali akékoľvek otázky, píšte nám na fb, na atelier.ladon@gmail.com alebo na vytvarnadoma@gmail.com.

Späť