Ďakujeme za krásne módne koláže. Galériu s výtvormi z utorka zverejníme v priebehu dneška na Facebooku v priebehu týždňa na stránke. 

TÉMA NA STREDU: Štetcom na mape.

Nájdi si doma mapu. Pohrab sa v zásuvkách, pohľadaj ju spadnutú v polici za knihami. Možno ich nájdeš viac. Staré automapy, vreckové mapy veľkých miest, mapy horských chodníkov. Rozprestri si ich na zem a chvíľu si v nich čítaj. Prechádzaj prstom po uličkách, predstav si ako to tam vyzerá, ako sa prechádzaš popri rieke so zmrzlinou alebo hádžeš holubom kúsok kornútka. Pred tým, než mapu začneš výtvarne prerábať, sa uisti, či ju niekto z tvojich blízkych naozaj nechce. Dospelých k týmto veciam niekedy viažu spomienky, preto si ich nechávajú, aj keď ich už nepotrebujú.

Materiál: mapa, akrylové farby (môžu byť aj temperové), štetec

DETI OD 4 DO 10 ROKOV
DETI OD 10 ROKOV AŽ DOSPELÍ
Prezri si mapu, ktorá sa ti páči z každej strany a uvažuj, čo v nej vidíš. Doteraz mapa slúžila iba ako navigačná pomôcka. No teraz sa stane podkladom, ktorý treba výtvarne upraviť. Záleží iba na tebe, ako bude vyzerať jej ďalší osud. Možno v nej nájdeš zašifrovaný tvar nejakého zvieraťa a možno hybrid. Možno v nej zbadáš bežiacich ľudí.

V prílohe sú ukážky diel umelcov, ktorí sa téme máp vo svojej tvorbe venujú. Napríklad slovenský umelec Erik Binder hravo a slobodne kombinuje nájdené či objavené s umelo vytvoreným. V prílohe je ukážka cyklu Subway Kabala (2010), kde s príznačným ostrovtipom vstupuje do newyorkských máp. Mapa newyorkského metra je inšpiráciou aj pre amerického umelca Jona Stucka. Vytvára z nich pulzujúce obrazy plné farieb a života.

Umelecký smer s názvom Strava art vzniká pomocou sledovania polohy systémom GPS na vytvorenie obrázka vašej činnosti, či už ide o jazdu na bicykli, beh, plávanie, chôdzu, turistiku, lyžovanie... Vaša aktivita sa potom zosynchronizuje s aplikáciou strava.com a odhalí sa tak vaše dielo, ktoré môžete zdieľať s ďalšími ľuďmi (https://www.strav.art/)

Tešíme sa na vaše výtvory z máp! Hotové obrázky odfoťte a pridajte do komentára a/lebo nám ich pošlite na vytvarnadoma@gmail.com. Nezabudnite sa podpísať a uviesť svoj vek.

©️ Tému pre vás pripravila Viktória Šoltisová.

Ak by ste mali akékoľvek otázky, píšte nám na fb, na atelier.ladon@gmail.com alebo na vytvarnadoma@gmail.com.

Späť