Ďakujeme za krásne kvietky a kytičky. Galériu s výtvormi z pondelka zverejníme v priebehu dneška na Facebooku a v priebehu týždňa na stránke. 

TÉMA NA UTOROK: Odevný dizajn.

Odev alebo oblečenie je súhrn predmetov z rozličného materiálu, ktoré slúžia na ochranu a ozdobu ľudského tela. Okrem ochrannej funkcie má odev aj rad kultúrnych a sociálnych funkcií. V spôsobe obliekania sa prejavuje ľudská individualita, spoločenská pozícia, ale aj či ide o dievča, alebo chlapca. Niekedy je typ oblečenia rozlišujúcim znakom ľudských zamestnaní, ako uniforma polície alebo armády. Oblečenie môže tiež fungovať ako forma skrášľovania a je výrazom osobného vkusu alebo štýlu.

Materiál: časopisy, tvrdý papier, lepidlo, nožnice. Technika: koláž.

DETI OD 4 DO 10 ROKOV
Priprav si staré časopisy, noviny a pusti sa do vystrihovania rôznych častí odevov a postáv, ktoré budeš nanovo kombinovať, to znamená lepiť na tvoj výkres. Z časopisov si vyberaj oblečenia, ktoré sa ti páčia a vytvor z nich vlastnú kolekciu, povedzme, že letnú kolekciu plnú veselých kvetinových, farebných látok. Skús poobliekať celú skupinku kamarátov a dokresli jazero, pláž, vodu, bazén...

DETI OD 10 ROKOV AŽ DOSPELÍ
Vytvorte vlastnú módnu kolekciu inšpirovanú letom. Na tvorbu budete potrebovať časopisy, letáky, môžete použiť aj kúsky látok, krepový papier a lepidlo. Na výkres si nakreslite veľkú postavu, ktorú kompletne „vymódite“, a to strihaním fragmentov, malých častí z časopisu. Vaša kolekcia môže byť extravagantná, plná letných farieb - žltá, oranžová, modrá ako more…

Tešíme sa na vaše módne kolekcie! Hotové obrázky odfoťte a pridajte do komentára a/lebo nám ich pošlite na vytvarnadoma@gmail.com. Nezabudnite sa podpísať a uviesť svoj vek.

©️ Tému pre vás pripravila Marína Pavlovičová.

Ak by ste mali akékoľvek otázky, píšte nám na fb, na atelier.ladon@gmail.com alebo na vytvarnadoma@gmail.com.

Späť