Ďakujeme za krásne exotické ostrovčeky! Galériu s výtvormi zo štvrtka zverejníme v priebehu dneška na Facebooku v priebehu budúceho týždňa na stránke. 

TÉMA NA PIATOK: V noci v lese.

Les je miesto, ktoré v nás vyvoláva inšpiráciu, upokojuje nás a naberáme v ňom nové sily. No skúsme si predstaviť, že sme sa ocitli v lese počas hlbokej noci a nič nevidíme, možno len nejaké tiene. Vtedy sa naším dominantným zmyslom stáva sluch a úplne jasne počujeme praskať konáre, šuchot lístia, šum vody, zvuky, čo vydávajú zvieratá. Hneď sa v nás spustí bujná predstavivosť a zrazu vidíme v tieňoch príšery, obrov, duchov a ktovie čo ešte. No skúsme si na pomoc zobrať malého pomocníka, čo nám osvetlí cestu a z príšer na stromoch sa stanú obyčajné konáre, alebo aj nemusia. Ten pomocník sa volá baterka. Je to malá vecička akurát tak do ruky, ktorou si zasvietime na miesta, kde čosi v tme zašušťalo.

To bude našou dnešnou úlohou, nakresliť si les zahalený tmou, pričom tajomstvá temného lesa nám pomôže odhaliť prostá baterka.

DETI OD 4 DO 8 ROKOV
Materiál: čierny výkres A3, ak nemáte biely výkres A3 vymaľujete na čierno temperou, biela fixka/farbička/voskovka, farbičky, voskovky, obrázky lesa z časopisu.

Postup:
1. Tí, čo nemajú čierny výkres si ho vymaľujú čiernou temperou.
2. Potom si zoberte obrázok nejakého lesa, dobre si ho prezrite a začnite kresliť bielou farbičkou, fixkou či voskovkou. Následne nakreslite seba alebo iného človeka s baterkou v ruke, ako mieri svetlom niekde do diaľky a osvetľuje určitú časť lesa.
3. Táto časť zrazu naberá farby a konkrétne tvary. Na pomoc si zavolajte farbičky alebo iné farebné médium podľa toho, čo máte, a odhaľte záhadné šuchotanie v lese. Pozrite sa na obrázok a skúste sa inšpirovať.

DETI OD 10 ROKOV AŽ DOSPELÍ
Materiál: tempery alebo kto má olejové farby, výkres, štetce, paleta, nádobka na vodu, obrázky lesa, ceruzka.

Postup:
1. Vy si predkreslíte les ceruzkou, no nezabudnite na to, že je noc a netreba vykresľovať detaily.
2. Keď budete mať načrtnutý les, môžete sa pustiť do jeho maľby, pričom sa hrajte so svetlom a tmou. Snažte sa o čo najviac realistické zobrazenie.

Tešíme sa na vaše strašidelné nočné lesy. Hotové obrázky odfoťte a pridajte do komentára a/lebo nám ich pošlite na vytvarnadoma@gmail.com. Nezabudnite sa podpísať a uviesť svoj vek.

©️ Tému pre vás pripravila Martina Bartková.

Ak by ste mali akékoľvek otázky, píšte nám na fb, na atelier.ladon@gmail.com alebo na vytvarnadoma@gmail.com.

Späť