Ďakujeme za krásne výjavy zo života. Kreslili ste vašu rodinu, zvieratká aj seba pri najrôznejších bežných činnostiach. Dúfame, že vás bavilo pozerať sa na každodennosť trošku inak, ako keby ste pozerali napínavý film alebo rozprávku. Galériu s výtvormi z pondelka zverejníme v priebehu dneška na Facebooku a v priebehu týždňa na stránke. 

TÉMA NA UTOROK: Tancujem pre radosť - inšpirácia Paulom Klee.

Paul Klee bol slávny moderný umelec, ktorý vynikal netypickým hieroglyfickým umeleckým prejavom. Ako hlavné výrazové prostriedky používal čiaru a líniu. Sám napísal o svojej potrebe používať čiaru pri tvorbe ,,že chcel iba vziať čiaru na prechádzku.“


Paul Klee (1879 - 1940) - Tancujem pre strach, zdroj: https://www.meisterdrucke.com/kunstdrucke/Paul-Klee/680776/Tänze-vor-Angst.html 


My takisto ako Paul zoberieme čiaru na prechádzku a vytvoríme si úplne jednoduché postavičky podľa jeho obrazu alebo podľa našej ukážky. Tieto postavičky však nebudú len tak postávať niekde v kúte, ale rozpohybujeme ich pomocou jednoduchých čiar po celom výkrese. Ak budete mať chuť, môžete si vyskúšať takú malú pohybovú aktivitu pred zrkadlom a zatancovať si. Popritom pozorujte, čo robia vaše ručičky a nožičky a hlavne, ako pri tom vyzerajú. Keď skončíte s vaším tančekom, je čas sadnúť si pred výkres a pohyb preniesť naň.

Materiál:
- výkres A3 alebo biely papier A4
- štetec, nádobka na vodu a vodovky
- čierna fixka, voskovka, uhlík, farbička (podľa toho čo máte)
- lepidlo

Postup:
1. Najprv si vymaľujte celú plochu výkresu vodovými farbami, farebnosť je na vás.
2. Kým bude výkres schnúť, vystrihnite telíčka z bieleho papiera, ktoré budú mať tvar jednoduchých geometrických tvarov ako je trojuholník, štvorec, kruh, obdĺžnik.
3. Tie nalepte na vymaľovaný výkres a už len stačí čiernou fixkou, farbičkou, alebo voskovkou dokresliť ruky, nohy a hlavičku.
4. Medzi postavičkami môžete spraviť krátke čiaročky, ktoré nám znázorňujú kde asi tie nožičky tancovali.


DETI OD 4 DO 10 ROKOV
DETI OD 10 ROKOV AŽ DOSPELÍ
Postup práce pre malých aj veľkých je rovnaký. Prípadne starší, ak máte chuť na výzvu, môžete sa viac vyhrať s detailami, kombinovať rôzne materiály, alebo urobiť zložitejšie tanečné kreácie.

©️ Tému pre vás pripravila Martinka Bartková.

Tešíme sa na vaše krásne tancujúce postavičky! Hotové obrázky odfoťte a pridajte do komentára a/lebo nám ich pošlite na vytvarnadoma@gmail.com. Nezabudnite sa podpísať a uviesť svoj vek.

Ak by ste mali akékoľvek otázky, píšte nám na fb, na atelier.ladon@gmail.com alebo na vytvarnadoma@gmail.com.

Späť