Ďakujeme za krásne bludiská, hrdinov a mozaiky! Dúfame, že ste sa s vašimi originálnymi bludiskami aj poriadne zahrali. Galériu s výtvormi zo štvrtka zverejníme v priebehu dneška na Facebooku a na stránke.  

TÉMA NA PIATOK: Hmatová knižka.

Každý z nás má doma nejaké knižky, ale takúto ešte určite nemáte! Vytvorte si spolu s nami vašu originálnu hmatovú knižku.

Materiál:
- väčšia krabica alebo kartón
- akrylové alebo temperové farby
- zvyšky kartónu alebo krabíc od rôznych potravín,
- farebný papier
- textílie, vlna, vata, pierka, motúziky, nitky, košíky na muffiny
- zrniečka kávy, šošovica, fazuľka, škrupule od orechov, mandle, atď.
- gombíky, tekuté lepidlo, kto má tavná pištoľ
- stuha, korálky

Postup (pozrite galériu k článku):
1. V zozname je dosť veľa materiálu, nie je však potrebné, aby ste použili všetok. Samozrejme vychádzajte z toho, čo máte k dispozícii a s čím radi robíte. V tejto téme využijete aj rôzne drobnosti súce na vyhodenie!
2. Obal na knihu si vytvorte napríklad z väčšej krabice od sušienok. Bočné steny odstrihnite tak, aby vám zostal len jeden úzky bok a obe široké strany krabice. Vnútro môžete ponechať tak, ako je.
3. Vonkajšiu stranu polepte kolážou z kúskov farebného papiera alebo natrite akrylovými/temperovými farbami. Pri týchto farbách nepoužívajte vodu, len na očistenie štetca. Farbu naneste v niekoľkých vrstvách, aby ste prekryli potlač strany kartónu a na záver ju nechajte dôkladne vyschnúť.
4. Témou našej knižky je jar (ale ak chcete, môžete si zvoliť aj inú, napríklad - zvieratká v lese, vláčiky, lietajúce draky atď.) Skúste si pospomínať, čo všetko sa deje v prírode v tomto ročnom období, aké zvieratka môžete vidieť, rastliny, kvety a aké býva počasie.
5. Z vecí, ktoré sú napísané v zozname materiálu si povystrihujte a nalepte jarnú krajinku. Kto bude chcieť, alebo komu chýba kreslenie, môže do knihy aj niečo dokresliť.
6. Na konci nezabudnite nalepiť stuhu či špagát, aby ste knihu mohli pekne zatvoriť.

DETI OD 4 DO 10 ROKOV
DETI OD 10 ROKOV AŽ DOSPELÍ
Zadanie platí pre všetkých rovnaké. Možností, ako vytvoriť hmatovú knižku je veľa, veríme tomu, že každé jedno dielo bude úžasný originál! Nezabudnite na to, že máte na tvorbu knižky celý víkend, takže sa môžete poriadne vyhrať s detailmi.

Tešíme sa na vaše krásne knižky! Hotové obrázky odfoťte a pridajte do komentára a/lebo nám ich pošlite na vytvarnadoma@gmail.com. Nezabudnite sa podpísať a uviesť svoj vek.

©️ Tému pre vás pripravila Martinka Bartková 

Ak by ste mali akékoľvek otázky, píšte nám na fb, na atelier.ladon@gmail.com alebo na vytvarnadoma@gmail.com.

Späť