Ďakujeme za krásne geometrické obrazy! Galériu s výtvormi zo stredy zverejníme v priebehu dneška tu na Facebooku. POKRAČUJEME!

TÉMA NA ŠTVRTOK: Mimézis - napodobňovanie.

Nasledujúca téma je výtvarno-divadelná. Každý z nás pozná ten pocit, že by sa chcel niekomu podobať, či už výzorom, talentom alebo správaním. Dnes si skúsime napodobnenie vonkajšie – t. j. výzorovo-výrazové, a to pomocou fotografie.

Vyberte si jednu populárnu osobnosť, ktorú máte radi. Napr. nejakého slávneho speváka, herca, umelca, youtubera, rozprávkovú bytosť alebo môžete napodobniť aj slávny obraz. Napodobňovanie zrealizujete vo svojom prostredí, a to tak, že sa sami naštylizujete do role svojho „VZORU“ – budete sa snažiť napodobniť jeho účes, oblečenie, make-up, ale aj prostredie, v ktorom sa nachádza. Ako na to?

DETI OD 4 DO 10 ROKOV
DETI OD 10 ROKOV AŽ DOSPELÍ
1. Vyberte si fotografiu osobnosti alebo umeleckého diela, ktorú chcete napodobniť.
2. Podrobne si ju preštudujte, pozrite si, aké má postava alebo postavy na vašom obrázku oblečenie, vlasy a make-up. Skúste si vytvoriť podobný účes, ak napríklad nemáte dlhé blond vlasy ako Britney Spears, dajte si na hlavu žltú sukňu, skúste nájsť spôsob, ako veci napodobniť, možno aj vtipným spôsobom. Ak nemáte fúziky ako Salvador Dalí, možno vám mamička požičia čiernu ceruzku na oči a môžete si ich dokresliť… Jednoducho teraz sa musíte vynájsť! Chcete byť Jánošík, ale chýba vám valaška a čapica? Tak si ju vyrobte z papiera! Zapletané copíky urobíte aj zo špagátu! Kreativite sa medze nekladú.
3. Zamyslite sa, v akom svetle je vaša postava odfotená – je na fotke deň či noc? Je naša osobnosť nasvietená lampou?
4. Aké farby sú za ňou na fotografii? Ako to urobiť čo najvernejšie doma?
5. Skúste si postaviť malú kulisu, v ktorej budete fotiť a prostredie, v ktorom sa budete fotiť, prispôsobte čo najviac obrázku, z ktorého vychádzate. Do pozadia použite najmä podobné farby a tvary.
6. Naštylizujte sa čo najvernejšie do role postavy na vašej fotke – t. j. oblečte sa ako ona, namaľujte sa ako ona (poproste mamičku, nech vám požičia make-up) a učešte sa ako postava na vašej fotke.
7. Pred zrkadlom si nacvičte pózu, v ktorej je vaša postava vyfotená.
8. Ak ste dokonale pripravení, poproste niekoho z vášho okolia, aby vás vyfotografoval, ale pozor – vy ako umelec mu musíte povedať, z ktorého uhla má fotiť, zdola či zhora? Z ktorej strany?

Veľmi sa tešíme na vaše výtvory, nezabudnite nám poslať DVE fotky, a to vašu a aj tú fotografiu, z ktorej ste vychádzali. Prosím, zasielajte nám vaše fotky a na porovnanie aj fotky vášho „VZORU“.

Pozrite si na inšpiráciu berlínskych hercov ako dokonale napodobnili obrazy slávneho umelca Caravaggia: https://www.youtube.com/watch?v=uIXzlXPqTyc

Tešíme sa na vaše výtvarno-divadelno-fotografické diela! Hotové výtvory odfoťte a pridajte do komentára a/lebo nám ich pošlite na vytvarnadoma@gmail.com. Nezabudnite sa podpísať a uviesť svoj vek.

©️ Tému pre vás pripravili Marína Pavlovičová.

Ak by ste mali akékoľvek otázky, píšte nám na fb, na atelier.ladon@gmail.com alebo na vytvarnadoma@gmail.com

Späť