Ďakujeme za krásne mandaly! Galériu s výtvormi z pondelka zverejníme v priebehu dneška na Facebooku a v priebehu týždňa na stránke. 

TÉMA NA UTOROK: Umelcova cesta.

Aká je podľa vás umelcova cesta? V múzeách a galériách dnes obdivujeme diela slávnych umelcov, no ako vyzerali ich životy v čase keď vznikali? Umelci sa veľmi často potĺkali životom nepochopení, vysmievaní a mnohí nemali ani čo jesť. Z istého uhlu pohľadu sa nám môže zdať ich utrpenie nepochopiteľné a niekedy aj zbytočné, no robili to pre zachovanie svojej vnútornej slobody. Tá im dodávala silu povzniesť sa nad neduhmi vonkajšieho sveta a pretvoriť svoje radosti aj starosti do umenia. Určite sa niečo podobné stalo už aj vám 

Dnes si vytvoríme takúto umelcovu cestu, ktorá bude síce kľukatá, ale zato pestrá a veselá

DETI OD 4 DO 10 ROKOV
DETI OD 10 ROKOV AŽ DOSPELÍ
Využijete v nej veľa z toho, čo ste sa s nami už naučili. Na začiatok si jemne nakreslite ceruzkou krivolakú cestičku. Spomeňte si na to, čo všetko ste už nakreslili aj namaľovali, ako ste vyfarbovali, tieňovali, robili koláže, otláčali pečiatky aj rôzne materiály. Teraz je čas týmito technikami vyzdobiť a rozveseliť túto umelcovu cestu. Čím bude rôznorodejšia, tým lepšie.Tešíme sa na vaše krásne chodbičky a cestičky!  Hotové výtvory odfoťte a pridajte do komentára a/lebo nám ich pošlite na vytvarnadoma@gmail.com. Nezabudnite sa podpísať a uviesť svoj vek.

©️ Tému pre vás pripravila Viktória Šoltisová.

Ak by ste mali akékoľvek otázky, píšte nám na fb, na atelier.ladon@gmail.com alebo na vytvarnadoma@gmail.com

Späť