Ďakujeme za krásne kresby kuchyne! Galériu s výtvormi z piatka zverejníme v priebehu dneška na Facebooku a v priebehu týždňa na stránke. 

TÉMA NA PONDELOK: Chuti zapustené do papiera.

Poznáte to, každé jedlo má nejakú svoju chuť, na ktorú sa tešíme, alebo len pri spomienke na ňu sa nám zvraští tvár. Hm, citrón  ! Aké chuti poznáte? Kyslé, sladké, horké, slané, štipľavé… Hm, ale ako asi také chuti vyzerajú?
Skúsme si ku každej chuti priradiť farbu. Tak schválne, začnime!
1. Akej farby je sladké?
2. Akej farby je kyslé?
3. Akej farby je slané?
4. Akej farby je horké?

Čo keby sme z nich urobili abstraktný obraz? Keďže sme umelci, poďme na to!

DETI OD 4 DO 10 ROKOV
DETI OD 10 ROKOV AŽ DOSPELÍ
Pripravte si veľký výkres - ideálne papier na akvarel, hrubý a tenký štetec – ideálne okrúhly na vodové farby, téglik s čistou vodou, pastelky (giocondy, voskovky, čokoľvek máte) a lepiacu pásku.

Poďme na to! Vyberte si jednu chuť, ktorú zobrazíte.

1. Nalepte si papier na podložku lepiacou páskou.
2. Pretrite celú plochu papiera vodou s veľkým štetcom, tak aby bol papier vlhký, ale pozor, aby sa z neho nedrobili šupinky.
3. Teraz poďme zapúšťať. Akú chuť robíme? Namočte si mokrý štetec do farby, ktorú ste si vybrali, a začnite ju smelo zapúšťať na vlhký papier. Urobte niekoľko bodov a stále myslite na chuť, ktorú maľujete. Ak potrebujete, pridajte do výkresu zopár príbuzných odtieňov.
4. Teraz nechajte výkres vyschnúť a chuť dotvorte pastelkami. Využite na to krátke opakované ťahy: čiarky – dlhé, krátke, bodky…
5. Gratulujeme, práve ste vytvorili svoj abstraktný obraz!

Tešíme sa na vaše maľované chute! Hotové výtvory odfoťte a pridajte do komentára a/lebo nám ich pošlite na vytvarnadoma@gmail.com. Nezabudnite sa podpísať a uviesť svoj vek.

©️ Tému pre vás pripravila Marína Pavlovičová.

Ak by ste mali akékoľvek otázky, píšte nám na fb, na atelier.ladon@gmail.com alebo na vytvarnadoma@gmail.com

Späť