Ďakujeme za krásne výtlačky hmyzu. Galériu s výtvormi z pondelka zverejníme v priebehu dneška na Facebooku a v priebehu týždňa na stránke.

TÉMA NA UTOROK: Logo.

Logo je jednoduchý výtvarný znak, ktorý reprezentuje rôzne značky, firmy, produkty, výrobky, umelcov či obchody. Logo by malo byť originálne, nápadité, zapamätateľné a malo by navodzovať alebo sprostredkovať nejakú myšlienku, vzbudzovať predstavu. Stretávame sa s nimi každý deň. Logo môže byť vytvorené z písma, vtedy sa nazýva typografické, ďalej môže byť zjednodušeným obrázkom, vtedy ho nazývame piktogram, ale poznáme aj kombinované logá.

Skúste sa okolo seba pozrieť, koľko rôznych log ste v tejto chvíli okolo seba našli a napočítali. Je ich aspoň päť? Môže to byť akékoľvek logo, napríklad na počítači, značka na ceruzke, logo časopisu, logo na sladkosti alebo aj na kozmetike. 

DETI OD 4 DO 10 ROKOV
Materiál: výkres, ceruzka, pravítko a fixky.

Milé deti, vyberte si jedno povolanie, čím by ste chceli byť, keď budete veľkí. Napríklad umelec, športovec, politik, remeselník, predavač, kaderník, učiteľ, výber je neobmedzený! Skúste si predstaviť, aký nástroj/náradie budete vo svojom povolaní používať najčastejšie. Ak chcete byť umelec, môže to byť štetec, ceruzka, ak chcete byť športovec, bude to futbalová lopta či tenisová raketa? Čo budeš používať vo svojej profesii ty?

Odpoveď na túto otázku by vám mohla slúžiť ako inšpirácia na vašu značku, teda LOGO, ktoré si nakreslíte. Ak už máte vybratý jeden nástroj alebo náradie, poďme si ho spolu zjednodušene nakresliť!

Postup:
1. Rozdeľ si papier na dve časti.
2. Slabými čiarami nakresli na ľavú polovicu papiera svoj návrh na logo – náradie, ale pozor, kresli ho naozaj veľké na celú polovicu papiera. Daj si pozor na presný tvar – obrys. Vyfarbi svoj návrh najviac dvoma farbami.
3. Na druhej polovici výkresu použi svoje logo buď na oblečení, napr. na športovom tričku alebo na nejakom predmete: na šálke, pere alebo nakresli logo na domové priečelie.

DETI OD 10 ROKOV AŽ DOSPELÍ

Materiál: výkres, ceruzka, pravítko a fixka.

Vyberte si firmu alebo spoločnosť, ktorej chcete pomôcť a vytvoriť pre ňu logo. Zamyslite sa, aký symbol by ju čo najlepšie reprezentoval. Ak už máte symbol vymyslený, poďme na tvorbu.

Postup:
1. Vezmite si biely papier a rozdeľte ho pravítkom na 4 časti.
2. Do prvého políčka nakreslite čiernou fixkou alebo perom logo.
3. Do druhého políčka prekreslite to isté, ale farebne opačne, tj. logo zostane biele a pozadie bude vyfarbené na čierno.
4. Do tretieho políčka pripravte farebný návrh na vami vymyslené logo – použite najviac dve farby.
5. Do posledného políčka použite logo v praxi, tj. na nejakom predmete, oblečení, logo na tlačovinách, logo ako nápis na budove, logo na športovom náčiní. Fantázii sa medze nekladú!

Tešíme sa na vaše krásne logá! Hotové obrázky odfoťte a pridajte do komentára a/lebo nám ich pošlite na vytvarnadoma@gmail.com. Nezabudnite sa podpísať a uviesť svoj vek.

©️ Tému pre vás pripravila Marína Pavlovičová.

💌 Ak by ste mali akékoľvek otázky, píšte nám na fb, na atelier.ladon@gmail.com alebo na vytvarnadoma@gmail.com

Späť